Pasirengimas „Enefit 24h elektromobilių lenktynėms“ buvo ekstremalus ir sėkmingas. Kvalifikacijos rezultatai.

Šiandien Šiaulių technologijų mokymo centro autodrome „KART3“ 15.00 val. startavo antrosios „Enefit 24 valandų elektromobilių lenktynės“. Prieš tai vykusioje kvalifikacijoje nugalėjo „Auresa“ su „Toyota bZ4X“, iš antros vietos lenktynes pradėjo „Nanosun by Tarzanija Racing“, iš trečios – „Spark powered by Eldrive.

10/6/20231 min read

Pasirengimas lenktynėms buvo sklandus, bet paskutinė įrengimo diena organizatoriams atnešė daug išbandymų. Kai vėjo gūsiai pasiekė 36 m/s, teko nutraukti darbus. Trasoje skraidė plastikiniai atitvarai, lūžo vėliavų stiebai. Tačiau stichiją atlaikė „Enefit“ įrengtos 3 laikinos elektromobilių įkrovimo stotelės. Kiekvienos įkrovimo greitis buvo patikrintas su „Ford E-Transit“. Įrengėjai ir organizatoriai konstatavo, kad visos stotelės įkrauna vienodu greičiu.

„Džiaugiamės prasidėjusiomis lenktynėmis ir turime gerų žinių – per ateinančius porą metų bus sunku nepastebėti išsiplėtusio „Enefit“ elektromobilių įkrovimo tinklo – investuojame apie 10 mln. eurų ir tikrai nežadame ties tuo sustoti. Artimiausiu metu įrengsime bent 300 naujų stotelių, o iki 2026 metų esame užsibrėžę tikslą turėti daugiau nei 1 tūkst. stotelių tinklą visoje Lietuvoje. Stotelėmis bus galima naudoti didžiausiuose miestuose bei pagrindiniuose keliuose, tad elektromobiliu keliauti bus dar paprasčiau“, – sako „Enefit“ vadovas Vytenis Koryzna.

Į lenktynių startą stos 13 komandų. Tai „DACIA SPRING“, „Moller Auto Volkswagen“ su VW „ID.3“, „Enefit“ su „Renault Megane E-Tech“, „Renault Megane E-Tech“, „Auresa“ su „Toyota bZ4X“, „SPARK powered by ELDRIVE“ „Porsche Taycan S Cross Turismo“, „ARX AUTO“ su „Skoda Enyaq iV“, „NANOSUN BY TARZANIJA RACING“ su „VW ID.3“, „Audi team by Moller Baltic Import“ su „Audi Q8 e-tron 55 quattro“, „Stativeta“ su „VW ID.3 Pro S“, „FREOR THINKING GREEN POWERED BY MYBEE“ su „Tesla M3“, „Fakto Auto Hyundai E-Racing Team“ su „Hyundai Ioniq 6“ ir „Ford Lietuva“ su „Mustang Mach-e“.

Beje, praėjusių metų nugalėtojai „FREOR THINKING GREEN POWERED BY MYBEE“ paskutinę sekundę pakeitė automobilį. Komanda startuos pačiu naujausiu „Tesla Model 3“. Jis varomas tik galiniais ratais, todėl gali įveikti gerokai didesnį atstumą nei visais keturiais varomi.

„Enefit 24h elektromobilių lenktynės“ spalio 6 d. prasidėjo 15.00 val., o finišuos spalio 7 d. 15.00 val.